Skitouringové test centrum a půjčovna Dynafit

Kontakt a rezervace - tel.: +420 739 852 563
e-mail: skischool@mujkralicak.cz

Provozní doba: DENNĚ OD 9:00 DO 16:00 HOD.

Vítejte v našem skitouringovém test centru a půjčovně v Hynčicích pod Sušinou. Centrum slouží jako startovní místo Vašich skialpinistických radovának v oblasti masivu Králického Sněžníku. Test centrum a půjčovna je otevřena pro všechny vyznavače zimních sportů, širokou veřejnost, ale i pro ty, kteří již nějakou zkušenost se skialpinismem mají a chtějí poradit, či si vyzkoušet novinky, které firma Dynafit nabízí.

Jak funguje zapůjčení

Ceník

Vybavení 1/2 dne 1 den 2-4 dny 5 a více dní záloha
Skialp set 450,- 610,- 490,- 440,- 8000,-
Lyže, pásy, hole 350,- 450,- 380,- 350,- 6000,-
Skialpová obuv 180,- 280,- 250,- 200,- 4000,-

Jak funguje zapůjčení

  • předložíte jeden z osobních dokladů (občanka,pas,řidičák)
  • složíte zálohu uhradíte půjčovné
  • podepíšete smlouvu o zapůjčce a můžete vyrazit.
  • Smluvní podmínky k zápůjčce najdete zde.

Skialpové trasy v Hinčicích pod Sušinou

Naučná skitouringová stezka

Lehká trasa - vhodná na půldenní výlet. Určená pro začátečníky nebo celé rodiny. Na trase na Vás čeká 8 naučných tabulí, na kterých se dozvíte zábavnou formou základní informace o skialpinismu, plánování tras, lavinovém nebezpečí a mnoho dalšíužitečných rad. Trasa vede v těsné blízkosti lyžařského areálu, takže na ni můžete vyrazit bez průvodce nebo gps navigace.

Celková délka trasy: 5,14 km.


Trasa večerního fit skialpu

Lehká trasa - vhodná na půldenní výlet. Pokud Vás již omrzela jízda na sjezdovkách. Je tato trasa ideální volbou na strávení příjemného odpoledne. Pokud jste ale ti, kteří si chtějí sjezdové lyžování užívat a po celý den a večer si ještě dát trošku do těla, tak právě pro Vás je zde každé úterý a sobotu na této trase připraven večerní fitness skitouring.

Celková délka trasy: 6,11 km.


Hřebenová přes Sušinu

Krásná celodenní trasa střední obtížnosti, na které Vás čeká nejen malebný pohled na celé Jeseníky, prohlídka pevnostního opevnění Králického Sněžníku, ale také krásné svezení po zvlněném hřebenu Sušiny zakončené třemi variantami sjezdu. Od opravdu výživné strže až po příjemné svezení po běžkařské trase.

Celková délka trasy: 15,00 km.


Králický Sněžník a polský Wielki Lej

Středně těžká celodenní trasa, na které se dostaneme postupně přes pramen Moravy až na nejvyšší vrchol zdejšího pohoří. Odkud za dobré viditelnosti spatříte jak celé Orlické hory tak Jeseníky a někdy dokonce i Krkonoše. Následný sjezd na polskou stranu ocení snad všichni příznivci jízdy ve volném terénu. Závěrečná jízda z vrcholu s přestávkou na horské chatě Návrší je pak odměnou za celodenní námahu.

Celková délka trasy: 15,64 km.


Dolní Morava, Slamník a zpět

Poctivá a těžká celodenní tůra, na které se přehoupneme až na druhou stranu pohoří Králického Sněžníku a navštívíme horní část lyžařského areálu Dolní Morava. Každý pak jistě přivítá odpočinek a občerstvení na horské chatě Slaměnka. Zpáteční cestou, která se vyznačuje velice mírným a příjemným klesáním, se můžete kochat výhledy do jednotlivých údolí.

Celková délka trasy: 18,33 km.


Strže prudkého potoka

Těžký půldenní výlet. Trasa určená pro ty, kteří již mají nějaké zkušenosti s jízdou ve volném terénu. Po cestě Vás čekají dva vydatné sjezdy, které rozhodně stojí za to.

Celková délka trasy: 10,9 km.